Jak inwestować w opcje binarne, korzystając tylko z telefonu komórkowego

Dzisiaj niemal każdy z nas nosi nowoczesny telefon komórkowy w kieszeni, jednak niewiele osób w pełni wykorzystuje możliwości tego sprzętu. Większość z nas korzysta raptem z kilku podstawowych funkcji. A jednak jeśli zgłębimy się trochę w ten temat i zobaczymy, co te – bądź co bądź – małe komputery, które nosimy przy sobie, potrafią zrobić, to okaże się, że mogą zrobić bardzo, bardzo wiele ciekawych rzeczy.

Ilość różnego rodzaju aplikacji dostępnych w np. Google Play nie jednego pewnie przytłoczy. Dobra wiadomość jest jednak taka, że wystarczy wpisać interesujące nas słowo klucz, żeby dostać listę aplikacji, które to działanie będą w stanie w wykonywać. Okazuje się, że możesz nie tylko ściągnąć oficjalną aplikację Twojego banku i robić szybko przelewy z wykorzystaniem swojego telefonu, ale i często płacić nim zamiast kartą, możesz też inwestować w opcje binarne wykorzystując swój telefon.

Inwestowanie pieniędzy za pomocą telefonu komórkowego

jak inwestować pieniądze za pomocą telefonuHandlowanie opcjami binarnymi przez smartphona ma wiele korzyści. Do zalet takiego rozwiązania z pewnością należy zaliczyć:

  • wygodę – jedno kliknięcie w odpowiednią ikonę i już możesz śledzić swoje poczynania inwestycyjne. Czy można to uczynić jeszcze szybszym? Nie wydaje mi się. Mając dostęp do Internetu i własny telefon w ręce, możesz inwestować, będąc w dowolnym miejscu na świecie – podczas wakacji, podczas wyjazdu z rodziną, podczas delegacji. Chcesz mieć źródło dochodu, które będzie niezależne od Twojej lokalizacji? Cóż, inwestowanie na rynku opcji binarnych może być jednym z nich. Brokerzy opcji binarnych są świadomi tych trendów, dlatego robią wszystko, co w ich mocy, żeby inwestowanie za pośrednictwem telefonu komórkowego było jak najbardziej komfortowe dla inwestora.
  • odpowiedni interfejs – większości z Was wydaje się, że ekran telefonu jest zbyt mały, by na nim pracować. Nic bardziej mylnego, wystarczy odpowiednio zaprojektowana aplikacja bądź platforma internetowa, by handel opcjami binarnymi przez telefon był możliwy i równie skuteczny jak wtedy, gdy trader siedzi wygodnie przed swoim dużym monitorem komputerowym. W przypadku aplikacji umieszcza się w nich tylko to, co jest najpotrzebniejsze, w dodatku odpowiednie przyciski umieszcza się tak, by łatwo można było z nich korzystać nawet na takim małym ekranie, jakim dysponuje telefon komórkowy. Dobrze zaprojektowana aplikacja, platforma czy strona internetowa będzie dostosowywała się do wielkości ekranu urządzenia, na którym chcemy z niej korzystać. Inaczej będzie wyglądała na komputerze, inaczej na tablecie, a jeszcze inaczej na telefonie komórkowym. Jednak jej funkcjonalność powinna być identyczna.
  • dedykowane aplikacje – niektórzy brokerzy oferują dostęp do inwestycji przez ich oficjalne aplikacje. Wówczas nie trzeba uruchamiać przeglądarki internetowej i potem wpisywać adresu platformy inwestycyjnej, a następnie własnego loginu i hasła, żeby rozpocząć inwestowanie na rynku opcji binarnych, używając do tego celu telefonu komórkowego. Jeżeli Twój broker wypuścił taką aplikację, nie masz już żadnych wymówek, żeby ociągać się z inwestowaniem przez telefon. Warto jednak sprawdzać, czy te aplikacje są dostępne na dany system operacyjny. Zdarza się tak, że programiści zbudowali już aplikację dla Androida, ale jeszcze tworzą aplikację dla iOS. Niestety bardzo często zdarza się tak, że aplikacji na telefon z Windowsem użytkownicy się nigdy nie doczekają, jest to na tyle niepopularny system, że nie wszyscy chcą inwestować swoje środki pieniężne na zbudowanie działającej na nim aplikacji. Co jednak nie oznacza, że użytkownicy tych telefonów nie mogą inwestować przez telefon. Mogą, tylko będą musieli do tego użyć przeglądarki internetowej, a jak wspomnieliśmy wcześniej platformy inwestycyjne posiadają odpowiedni interfejs dla urządzeń mobilnych, więc i inwestowanie w ten sposób nie powinno sprawiać problemów traderom.
  • szybkość –  nie raz i nie dwa pisaliśmy o tym, że inwestor musi być na bieżąco z tym, co dzieje się w świecie finansów i będzie powtarzali to jeszcze nie raz, bo bez tego działania nie można mówić o skutecznym inwestowaniu. Umiejętność podejmowania szybkich decyzji w oparciu o bieżące informacje jest umiejętnością bardzo pożądaną w świecie tradingu. W przypadku inwestowania w instrumenty o krótkim terminie zapadalności, a takimi w większości są opcje binarne, nie ma zastosowanie znane powiedzenie “gdzie się człowiek spieszy, tam się diabeł cieszy”. W świecie tradingu istotny jest nie tyle pośpiech w negatywnym rozumieniu tego słowa, co refleks i umiejętność podejmowania decyzji niemal w mgnieniu oka generic clomid australia. Inwestując za pomocą telefonu komórkowego, jesteśmy w stanie szybko dokonać zakupu lub sprzedaży danego aktywa, a tym samym zareagować na to, co dzieje się na rynku. Wyobraź sobie, że mamy do czynienia z jakimś nagłym i szybkim spadkiem wartości danego aktywa, a Ty, żeby dokonać zmian w swoim portfelu i np. pozbyć się tego aktywa ze swojego port folio musisz poczekać, aż wrócisz do domu i po prostu liczyć sobie w głowie straty. Inwestując za pomocą telefonu, który masz praktycznie cały czas przy sobie, możesz szybko zarówno ciąć straty, jak i dokonywać zakupu zyskownych aktywów, których zmiana wartości zaskoczyła nawet profesjonalnych analityków inwestycyjnych.
A jakie są potencjalne wady takiego sposobu inwestowania?

  • brak zasięgu w telefonie – teoretycznie jest to możliwe, ale kiedy ostatni raz nagle straciłeś zasięg? Bo ja nie mogę sobie przypomnieć.
  • dodatkowe opłaty za transakcje przy użyciu urządzenia mobilnego – niestety niektórzy brokerzy wprowadzili dodatkowe opłatę za zawieranie transakcji przy użyciu ich aplikacji mobilnej. Są to jednak bardzo niskie kwoty, a jeśli dla Ciebie to stanowiłoby problem, to zawsze na rynku znajdziesz takiego brokera opcji binarnych, których tych dodatkowych opłat nie pobiera.
Reasumując, jeśli jesteś za pan brat ze swoim telefonem komórkowym i korzystanie z niego nie sprawia Ci problemu, a to aplikacja mobilna Twojego brokera opcji binarnych jest jedną z tych, których instalacje powinieneś w najbliższym czasie dokładnie przemyśleć. Inwestowanie przez telefon komórkowy ma szereg zalet, które ciężko podważyć, więc w sumie nie wiem, czy jest w ogóle nad czym się zastanawiać.

3 komentarze

  1. Niektórzy brokerzy niestety nie mają konta demo. Ale zazwyczaj nadrabiają dobrą wersją mobilną. Można na niej łatwo grać w opcje binarne. Jeśli chcesz zagrać na próbę, to trzeba wpłacić określoną kwotę, odebrać bonus, testować za darmo i jeśli się nie spodoba to wypłacić depozyt.

  2. Wersja mobilna to naprawdę spore ułatwienie, ponieważ coraz więcej osób korzysta z telefonów komórkowych i tabletów do inwestowania w opcje binarne. Mobilne aplikacje do gry w opcje binarne działają tak samo jak ich odpowiedniki na stronach. Logowanie do nich jest identyczne, jak do strony internetowej.

  3. Sprawdzałem kiedyś czy o bonus można starać się przy użyciu platformy mobilnej. Okazało się, że nie ma znaczenia czy korzystam z urządzenia mobilnego czy nie. Z bonusu można skorzystać jedynie jeden raz i to czy skorzystamy z tabletu, komórki czy laptopa nie robi żadnej różnicy.

Dodaj odpowiedź