Zwiększ swój kapitał, inwestując w opcje binarne

Czy rychłe wzbogacenie się nie jest marzeniem niemal każdego człowieka? To przecież właśnie to pcha ludzi do kolektorów sportowych, kasyn czy zakładów bukmacherskich. Jednak marzenie o szybkim zwiększeniu swojego majątku i owszem zwiększa wartość portfela, ale nie marzyciela, a jedynie właścicieli wyżej wspomnianych instytucji. Nie ma co się oszukiwać, kasyno jest bardzo intratnym biznesem, tak samo coraz bardziej – mam wrażenie – popularne w kraju nad Wisłą zakłady bukmacherskie.

pieniądze z inwestowania opcji binarnych

Problem w tym, że wielu początkujących inwestorów przenosi tę chęć szybkiego zysku z gier losowych na rynek opcji binarnych. Ci ludzie przeszukują Internet w celu znalezienia odpowiedzi na pytanie: jak zarobić milion w miesiąc? – i temu podobne. Jako że powszechnie uważa się rynek opcji binarnych za bardzo dynamiczny, wiele osób z tej grupy zwraca na nie swoją uwagę.

Niezależnie od tego, z jakim przekonaniem trader rozpoczynał grę, dość szybko będzie musiał zmierzyć się z rzeczywistością, a ta wcale taka kolorowa nie jest, bo okazuje się, że inwestowanie w opcje binarne nie jest kopalnią złota, do której przecież tak wielu początkujących inwestorów chce uzyskać za wszelką cenę dostęp.

W co najlepiej inwestować pieniądze? – Opcje binarne

Coraz większą popularnością cieszy się inwestowanie na tym rynku, jedną z głównych powodów – takiego a nie innego stanu rzeczy – jest fakt, że na tym rynku wszystko dzieje się szybko, jest on bardzo dynamiczny. W przeciwieństwie do tradycyjnego tradingu na rynku papierów wartościowych albo walutowym, kontrakty na rynku opcji binarnych wygasają po bardzo krótkim czasie. Może to być kwestia nawet 60 sekund. Oczywiście, są też dostępne opcje binarne opiewające na kilkumiesięczne okresy i są też traderzy, którzy w nie inwestują. Jednak większość traderów na rynku opcji binarnych korzysta z krótkich albo i nawet bardzo krótkich terminów kontraktów, co pozwala im uzyskać dobre zyski i spore wzrosty wartości.

 

Spekulujący wybierają aktywa za pośrednictwem brokera opcji binarnych. Zajmując się przewidzeniem, czy kurs danego aktywa wzrośnie czy spadnie, trzeba liczyć się momentami niepewności, a jednocześnie trzeba zachować – jak to się mówi – zimną głowę, żeby móc oszacować termin zmiany kursu i jego amplitudę. Bo pieniądze zarabia – albo traci – się dopiero w momencie wygaśnięcia kontraktu na daną opcję binarną. Oczywiście, inwestor może też sprzedaż to, co wcześniej kupił, co samo w sobie może być sposobem na zarobek albo cięcie potencjalnych strat.

Możliwość szybkiego, ale niekoniecznie ogromnego, zarobku na rynku opcji binarnych, nie zwalnia inwestora z zachowania tzw. środków ostrożności. Niemałą zaletą inwestowania w tego rodzaju instrumenty pochodne jest fakt, że tutaj straty można ściśle kontrolować. Mimo że inwestorzy spekulują na cenach, to mają oni 100% kontrolę nad tym, ile pieniędzy inwestują w dane aktywa. Konstrukcja rynku opcji binarnych sprawia, że inwestor nawet przed zakupem danej opcji binarnej dokładnie wie, ile może na niej stracić, a ile zyskać, jeśli podejmie odpowiednią decyzję inwestycyjną, a jego przewidywanie w kontekście zmian wartości instrumentu okażą się zgodne z rzeczywistością. Dlatego to nie są informacje, które należy pomijać. Wręcz przeciwnie, jest to jeden z elementów, na który należy zwracać baczną uwagę przed zainwestowaniem swoich środków w daną opcję binarną.

Co warte zaznaczenia, to fakt, że u wielu brokerów realne straty są niższe od tych, które wynikają z samej struktury inwestowania na rynku opcji binarnych. Wielu z nich bowiem oferuje zniżki na stratne pozycje. Żeby dodatkowo zabezpieczyć się na wypadek strat, niektórzy inwestorzy kupują dwie przeciwstawne opcje binarne. Jak wiesz, opcje binarne są zero-jedynkowe, więc niektórzy traderzy mają w swoim portfelu zarówno – mówiąc potocznie – jedynki i zera dotyczące tej samej sytuacji równocześnie.

 

Czy inwestowanie na rynku opcji binarnych jest bezpieczne?

Inwestowanie na rynku opcji binarnych nie ma nic wspólnego z hazardem. I wiedzą to wszyscy ci, którzy osiągają na tym rynku sukcesy. Niestety wielu początkujących inwestorów wciąż w ten mit wierzy i nie pomagają nawet informacje o oficjalnych stanowiskach sądów, które jednoznacznie orzekły, że opcje binarne są instrumentem finansowym, a nie hazardowym.

Skuteczny inwestor nie opiera swojego inwestowania na szczęściu. Nie opiera się także na swoim emocjach, bo wie, że pomimo tego, że inwestowanie jest momentami bardzo ekscytującym zajęciem, do sukcesu prowadzi samodyscyplina. I to właśnie w niej tkwi sekret skutecznego trading. Dobry trader wykonują normalną – a często i ciężką – pracę w trakcie inwestowania. Bacznie obserwuje rynek, przeprowadza szczegółowe analizy i planuje swoje kolejne ruchy inwestycyjne.

 

Jak się zatem wzbogacić podczas inwestowania na rynku opcji binarnych?

Oczywiście, prawdą jest, że można skutecznie pomnażać swój kapitał na rynku opcji binarnych, jednak należy mieć świadomość tego, że nie sposób tego dokonać w krótkim okresie czasu. Żeby osiągnąć oczekiwane rezultaty, należy także wykorzenić z siebie tzw. mentalność hazardzisty. Zamiast nadziei na szybki zarobek, należy budować konkretny plan na osiągnięcie tego celu, który po prostu nazwa się strategią inwestycyjną.

Kluczem do sukcesu jest samodyscyplina, cierpliwość i ciągły rozwój. Nie sposób pominąć też tzw. wyczucia czasu, jednak to zdobywa się wraz z upływem czasu, opierając się nie tylko na intuicji, ale też na tzw. twardych danych.

Nie będzie zaskoczeniem – mam nadzieję – stwierdzenie, że osiągnie dobrych wyników na rynku opcji binarnych wymaga od trader zaangażowania i ciężkiej pracy. Tego nie da się przeskoczyć.

3 komentarze

  1. Jest taka prawidłowość, że aby dużo zarobić, trzeba też dużo wpłacić. Ale każdy kij ma dwa końce i można też dużo stracić. Swój depozyt warto podzielić na mniejsze części. Dzięki temu w przypadku niepowodzenia nie tracimy wszystkiego. A jeśli wygrasz, to zysk jest twój.

  2. Myślę że opcje binarne są dla każdego. Nie trzeba posiadać nie wiadomo jakich umiejętności. Można zarabiać mając po prostu szczęście do obserwacji. Oczywiście przy inwestowaniu w opcje należy wykazać się odpowiedzialnością i rozsądkiem. Trzeba panować nad sobą, by podejmować właściwe, rozsądne decyzje. Niestety inwestowanie to ryzyko. Wpłacony depozyt można łatwo stracić, niestety nie istnieje coś takiego jak gwarancja zysków.

  3. Dobrze jest ustanowić sobie limity. Warto oprzeć się pokusie szczególnie gdy idzie nadzwyczaj dobrze. Na przykład dziennie robię nie więcej niż 5 inwestycji, albo nie zagram więcej niż za 100 euro. Jeśli czujemy że nie ma w co inwestować to warto odpuścić. Jeśli wyczuwamy dużo okazji, również nie łapmy wszystkiego na raz. Trzeba trzymać się ustalonych przez siebie limitów, jeśli utopimy pieniądze nie trzymając się ustaleń, to pretensje można mieć tylko do siebie.

Dodaj odpowiedź