Jak zarabiać, inwestując w surowce naturalne?

Większość inwestorów na rynku opcji binarnych swoją uwagę kieruję na akcje oraz pary walutowy, bardzo często zupełnie pomijając możliwość inwestowania w surowce naturalne takie jak złoto, srebro czy ropa naftowa. Co sprawia, że surowce te w powszechnie uważane są za przedmiot inwestycji niemalże alternatywnych, a z pewnością pozostają one w cieniu ogólnie rozumianego rynku finansowego.

inwestycja w surowce naturalneDla wielu totalną abstrakcją jest stwierdzenie, jakoby inwestując w surowce naturalne, można było zarobić spore pieniądze i zwiększyć dynamikę swojego inwestowania. Dlatego na łamach dzisiejszego artykułu chcemy odczarować ten temat i pokazać Wam, że nie warto omijać szerokim łukiem kategorii aktywów, jaką są surowce naturalne – a właściwie to tzw. wielka trójka – złoto, srebro oraz ropa naftowa. Dodatkowo pokażemy Wam, na jakie aspekty należy zwracać baczną uwagę, decydują się na handlowanie opcjami binarnymi opartymi tego rodzaju aktywach.

Mamy nadzieję, że po lekturze tego wpisy trzy raz zastanowicie się, zanim powiecie innym, że w surowce naturalne nie ma najmniejszego sensu inwestować. Bo sens takiego działania jest i to wcale nie taki mały, jakby mogło się teraz Wam wydawać.

Wiem, że wszyscy żyją w przekonaniu, że to pieniądz rządzi światem, że jest to immanentny element naszej rzeczywistości i patrzeć na swoje otoczenie ciężko jest z tym polemizować. Jednak należy mieć gdzieś z tyłu głowy fakt, że te pieniądze są w większości tylko zapisem liczba na kontach – trochę tak, jakby dziecko wzięło kawałek kolorowej karteczki i niewyrobionym jeszcze charakterem pisma po długich bojach napisało hasło “100 złotych”. Czy to naprawdę będzie 100 złotych? Czy tylko jego reprezentacja? Musisz wiedzieć, że te zapisy na kontach sumują się do dużo większej liczby od tej, która wynikałaby z wartości wszelkich dóbr na całym świecie. A co by się stało, gdyby teraz ten system się zawalił? Wielkie fortuny przestałyby być wielkimi fortunami. Pieniądz straciłby na wartości, o ile w ogóle przedstawiałby jakąkolwiek wartość poza wartością surowca, z którego zostałby wyprodukowany. To oczywiście wersja wydarzeń w dość apokaliptycznych w założeniach i chcemy wierzyć, że nierealna, ale przecież wystarczy mega inflacja, by to, co mamy w portfelu bardzo straciło na wartości. To, że nasz Narodowy Bank Polski dąży do tego, by inflacja w Polsce kształtowała się na poziomie 2,5 punktu procentowego, to wcale nie oznacza, że ten poziom zostanie osiągnięty. Przecież mieliśmy już do czynienia i z większą deflacją, i z większą inflacją, prawda?

Wydaje się, że w przypadku takich sytuacji, to właśnie złoto, srebro i ropa będą stanowiły zabezpieczanie dla ludzi. Będą towarami wymiennymi, które nie stracą na wartości, a jeśli już to nie tak bardzo jak pieniądze. Dlatego inwestycje w surowce naturalne są tak często zawierane przez pesymistów, ale i ludzi, którzy dywersyfikują swój portfel nie tylko przez różne aktywa w ramach określonych kategorii, ale też w rozróżnieniu na kategorie.

 

Inwestowanie pieniędzy w surowce naturalne

Jesteś zainteresowany inwestowaniem w surowce naturalne za pomocą opcji binarnych? W takim razie gorąco zapraszam do zapoznania się z drugą częścią artykułu, w którym pokażemy Ci, na co należy zwracać uwagę przy dokonywaniu decyzji inwestycyjnych dotyczących tego rodzaju aktywów:

  • Opcje binarne – ropa naftowa
Analizując wartość ropy naftowej, inwestor na rynku opcji binarnych musi przyjrzeć się przede wszystkim dwóm ważnym kwestiom. Pierwsza dotyczy ekonomicznej wartości tego surowca. Wszyscy niemal zdajemy sobie sprawę z tego, że w sytuacji, w której zasoby surowca są niewielkie, jego wartość rośnie i odwrotnie, ale jaka jest jego aktualna wartość? To jest pytanie, na które należy sobie odpowiedzieć. Druga kwestia związana jest z wiadomościami ekonomicznymi czy politycznymi, dzięki którym będziemy w stanie przewidzieć, jak zachowa się wartość ropy naftowej w przyszłości. Należy zwracać uwagę zarówno na czynniki mające bezpośredni, jak i pośredni wpływ na wartość ropy naftowej. Oczywiście, ta liczba jest wynikiem gry rynkowej – stosunku popytu na ropę do oferowanego przez producentów tego surowca podaży. Dlatego w przypadku inwestowania w aktywa związane z ropą naftową lepiej korzystać z narzędzi, które oferuje analizę fundamentalną, a nie analizę techniczna.

  • Opcje binarne – złoto
Dzisiaj złoto jest niekwestionowanym liderem, jeżeli chodzi o surowce naturalne. To właśnie ono jest najbardziej cenione i jego wartość jest daleko wyższa od wartości innych dostępnych surowców naturalnych. To z pewnością nie jest dla Ciebie zaskoczeniem, ale czy wiesz, co wpływa na wartość złota? No właśnie, a bez znajomości mechanizmów regulujących tę wartość, nie sposób skutecznie inwestować ten surowiec naturalny. W przypadku złota widoczna jest doskonała – niemalże – korelacja pomiędzy wartością koncernów jubilerskich oraz ich akcjami oferowanymi na rynku a ekonomiczną wartością złota. Cena złota jest bowiem główną składową wyników tego sektora. W około osiemdziesięciu procentach odpowiada całkowi wynik zgromadzonych zasobów w tej gałęzi przemysłu. Dlatego w momencie, gdy akcje koncernów jubilerskich zyskują na wartości, wysoce prawdopodobny jest też wzrost wartości samego złota, bo będzie ona podążała za trendem.W przypadku inwestycji w złoto uwagę należy kierować także na stopy procentowe. Jeżeli te rosną, wiele osób decyduje się inwestować w tradycyjne aktywa takie jak akcje czy indeksy giełdowe, bo to w odniesieniu do nich naliczane są dla nich w tym przypadku korzystne odsetki. W przypadku złota nie ma czegoś takiego. Jeżeli stopy procentowe zaczęłyby spadać ludzie odwracaliby się od pieniądza i szukali okazji inwestycyjnych na innych polach np. próbując inwestować w surowce naturalne.

  • Opcje binarne – srebro
Wartość srebra jest pochodną podaży i popytu na ten surowiec, w tym kontekście jest to surowiec bardzo podobny do omawianej wcześniej ropy naftowej. W momencie dużego popytu na złoto, wartość surowca wzrasta wręcz wykładniczo. To, co oprócz gry popytu i podaży na rynku ma wpływ na wartość złota, to zachowania innych znaczących traderów. Ci ludzie próbują wpłynąć swoimi posunięciami inwestycyjnymi na wartość srebra tak, by móc otrzymać wyższe wartości dywidendy. Chcą inwestować w srebro, należy również śledzić oficjalne wiadomości, co oznacza stosowanie także analizy fundamentalnej, a nie tylko prostych narzędzi, które oferuje analiza techniczna.

 

Reasumując, handlowanie opcjami binarnymi związanymi z wielką trójką wśród surowców naturalnych, wydaje się być naprawdę dobrym sposobem na zwiększenie ilości zyskownych transakcji i zostanie tzw. dynamicznym inwestorem. Już wiesz, na co należy zwracać uwagę podczas inwestowania w określony rodzaj surowca, dlatego Twoje szanse na skuteczne decyzje inwestycyjne w tym obszarze z pewnością bardzo wzrosły, a mnie nie pozostaje teraz nic innego, jak życzyć Ci po pierwsze odwagi do wyjścia ze swojej strefy komfortu, by zacząć inwestować na nowym dla siebie rynku, jak i w następstwie tego osiągania wielu zyskownych pozycji inwestycyjnych.

3 komentarze

  1. Inwestowanie w surowce wiąże się z ogromnym ryzykiem. Niestety mamy tu do czynienia z ciągłymi zmianami, skokami stawek, w skutek czego łatwo jest wszystko stracić. Z drugiej strony jest pewna zasada, że w dłuższej perspektywie czasu surowce naturalne tanieją.

  2. Zauważyłem, że jeśli dolar tanieje to metale zaczynają drożeć. Jeśli następuje drukowanie dolara, to wtedy dolar tanieje, a surowce automatycznie lecą w górę. Jeśli mamy fazę sprzedawania, to surowce są tanie, jeśli ta faza się skończy, surowce znów wylecą w górę.

  3. Jeśli dolar drożeje to złoto też. Dlatego w takim przypadku można nieźle zarobić. Nie zawsze dużo, bo może na przykład 5%, ale zawsze to zysk. Z instrumentami inwestycyjnymi jest tak, że wobec jednej waluty może rosnąć, a wobec innej spadać.

Dodaj odpowiedź