Jak znaleźć dobrego brokera?

Opcje binarne to sposób na inwestowanie przez Internet. Jednak, żeby móc handlować opcjami, trzeba mieć brokera, za pośrednictwem którego będą zawierane wszystkie transakcje. Istnieje jednak na tyle dużo brokerów oferujących inwestowanie na opcjach binarnych, że początkujący inwestorzy mogą czuć się przytłoczeni.

 

analysis-626881_640

Wychodząc im naprzeciw, postanowiliśmy napisać krótki poradnik dot. wyboru brokera opcji binarnych. Doskonale bowiem zdajemy sobie sprawę z tego, że podjęcie tej decyzji jest zadaniem niełatwym. Wynika to w dużej mierze z trudności w odsianiu ziarna od plew w przypadku recenzji internetowych. Ciężko jest bowiem komuś zupełnie początkującemu wywnioskować, czy dana opinia została spisana na podstawie rzeczywistego doświadczenia danego gracza z platformą.

 

Wystarczy jednak przestrzegać kilku – naprawdę prostych – zasad, żeby mieć pewność, że nasz wybór padł na uczciwego brokera opcji binarnych i dostosowanego do naszych potrzeb jako inwestora.

Po pierwsze, ogólne wrażenie. Oceń, czy działanie platformy jest dla Ciebie intuicyjne. Czy najważniejsze opcje i konfiguracje są łatwo dostępne, jak wygląda sprawa wprowadzania jakichś modyfikacji we własnych pozycjach inwestycyjnych. Jeżeli już na tym etapie dana platforma Cię odrzuca, lepiej rozglądnij się za innym brokerem. Łatwość korzystania z platformy jest bardzo istotna z jednego względu: dzięki temu będziesz mógł się skupić w 100% na tym, w co inwestować. Nie będziesz marnował swojego czasu i energii na zastanawianie się, gdzie trzeba kliknąć, żeby przyjąć daną pozycję inwestycyjną.

 

Po drugie, dostępność możliwych środków inwestycyjnych. W przypadku inwestowania opartego o handel – jak to ma miejsce w opcjach binarnych – ważne jest, by mieć jak największe pole manewru. Słowem: mieć dużo możliwości do wyboru, czego konsekwencją jest większa elastyczność w konstruowaniu strategii inwestycyjnej. Oczywistym jest, że jako gracz nie będziesz inwestował we wszystkie możliwe środki, ale z pewnością masz swoje typy, bez których nie wyobrażasz sobie inwestowania w opcje binarne. Zanim zdecydujesz się skorzystać z usług danego brokera, sprawdź czy oferuje on akurat te środki inwestycyjne, na których chciałbyś oprzeć całe swoje inwestowanie.

 

Po trzecie, okresy ważności. Z elastycznością w doborze środków inwestycyjnych łączy się mnogość okresów wygasania zleceń. Wynika to z faktu, iż części z inwestycji z definicji jest długo-, średnio- lub krótkoterminowych. Są takie, z których można czerpać profity już po kilku godzinach, są i tak, gdzie ten okres należy liczyć miesiącami. Mając do dyspozycji różne okresy ważności – godziny, dni, tygodnie i miesiące – będziesz mógł porządnie zdywersyfikować swój portfel inwestycyjny. A jak już zapewne doskonale wiesz, jest to jedna z podstawowych metod radzenia sobie z ryzykiem występującym w procesie inwestowania.

Po czwarte, jakość obsługi klienta. Powiedzmy sobie wprost, każdy inwestor będzie miał od czasu do czasu wątpliwości związane z działaniem danej platformy inwestycyjnej. Handel opcjami binarnymi nie zawsze jest taki prosty, jakby się mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Dlatego tak istotne jest, by mieć do kogo się zwrócić z danym pytaniem, to raz. A dwa, to móc uzyskać w krótkim czasie jakąś sensowną odpowiedź. To wszystko kryje się pod hasłem dobra obsługa klienta. Jakość obsługi dość łatwo sprawdzić, wystarczy zadać jakieś nurtujące pytanie, wpisując je w odpowiedni formularz na stronie brokera. Szybkość odpowiedzi oraz to, w jakim stopniu jest ona wyczerpująca i jasna, jest tym, na co należy zwrócić uwagę.

 

Po czwarte, recenzje innych użytkowników. Należy ich szukać na blogach i na forach dotyczących inwestowania. Im więcej jest tych opinii, tym łatwiej wyciągnąć z nich średnią oceną dla danego brokera. Warto śledzić tematy dot. polecanych i niepolecanych brokerów, również dlatego, żeby nie wpakować się na minę i nie wyłożyć środków pieniężnych na konto brokera, który jest nieuczciwy, bo i tacy na rynku opcji binarnych wciąż funkcjonują.

 

Po piąte, opcje płatności. To często pomijany element przy wstępnej selekcji brokerów, niestety. A przecież to od tego, jak możemy wpłacać środki i jak wypłacać zgromadzone zyski, jest istotnym elementem każdego inwestowania. Chodzi nie tylko o wygodę korzystania z platformy, ale i o nieponoszenie zbyt wielu kosztów związanych z wypłatami oraz niezamrażanie na zbyt długi czas kapitału. Jeśli warunki płatności, jakie oferuje broker, nie spełniają Twoich indywidualnych wymagań, trzy razy się zastanów, zanim podejmiesz współpracę w oparciu o daną platformę.

Mam nadzieję, że ten krótki poradnik okaże się być dla Ciebie przydatny i że dzięki niemu znajdziesz dla siebie brokera idealnego. Ze swojej strony mogę obiecać, że na blogu będą pojawiały się wpisy z serii pt. „Prześwietlamy brokera opcji binarnych”. W pierwszym odcinku na tapet weźmiemy brokera Opteck.com.

 

A dzisiaj nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć korzystnych i podejmowanych w pełni świadomie wyborów brokera opcji binarnych. Pamiętaj, że bez dobrze funkcjonującej platformy, ciężko skutecznie inwestować. Jeśli jednak znajdziesz taką platformę, będziesz mógł w pełni poświęcić się inwestowaniu, nie zaprzątając sobie głowy, gdzie trzeba poklikać, żeby przyjąć jakąś pozycję inwestycyjną, a to już prosta droga do osiągania systematycznych zysków z inwestowania w opcje binarne.

Dodaj odpowiedź