Co to jest konto demonstracyjne i dlaczego to od niego warto zacząć swoją przygodę z inwestowaniem w opcje binarne?

Kto nie ryzykuje, ten szampana nie pije – to dość utarte powiedzenie, któremu ciężko zarzucić nikły związek z rzeczywistością. Bo ta jest brutalna: zyski czerpie ten, kto jest w stanie wziąć ryzyko straty na własne barki.

 

pound-414418_1920Tak jak ciężko mówić o dziecku, które przebiega przez główną arterię w mieście, że jest odważne, tak ciężko mówić o inwestorze, że jest dobry, jeżeli gra na chybił trafił. O dziecku moglibyśmy powiedzieć, że jest odważne, jeżeli przebiegałoby przez ulicę, będąc w pełni świadomym zagrożeń. O inwestorze moglibyśmy powiedzieć, że jest dobry, jeżeli osiągałby bardzo dobre wyniki, świadomie zarządzając ryzykiem inwestycyjnym.

 

Słowo klucz w obu sytuacjach to umiejętność zarządzania ryzykiem.

Zanim zaczniesz na poważnie inwestować w opcje binarne, musisz nauczyć się zarządzać ryzykiem związanym z inwestowaniem na tym rynku. Generalnie, zasada przy każdego rodzaju inwestycjach jest prosta: im wyższe potencjalne zyski, tym wyższe ryzyko strat.

Dlatego nie możemy opierać swojej strategii inwestowania na rynku opcji binarnych na liczeniu na szczęśliwy traf. Żeby z sukcesem inwestować, musimy mieć wiedzę nt. rynku, sposobów tworzenia strategii inwestycyjnych i sposobów na ograniczenie oraz zarządzanie ryzykiem inwestycyjnym.

 

Dlaczego warto założyć konto demonstracyjne?

Zapewne teraz zastanawiasz się, jak masz się nauczyć inwestować, a jednocześnie nie narażać się na realne straty środków pieniężnych. Odpowiedź jest prosta: otwórz konto demonstracyjne. Działając na nim, będziesz mógł niemal do woli testować strategie inwestycyjne i zgłębiać tajniki rynku opcji binarnych.

 

Konto demo pozwala przeprowadzić realistyczną symulację inwestowania. Możesz nie tylko testować różne strategie, próbować zbudować swoją własną strategię, ale – co niemniej istotne – dzięki założeniu konta demonstracyjnego będziesz mógł na spokojnie ocenić, czy dana platforma inwestycyjna spełnia Twoje wymagania pod względem użyteczności i czytelności.

Inwestowanie w opcje binarne wymaga od inwestora niekiedy bardzo szybkich – wręcz natychmiastowych – reakcji na sytuację na rynku. Dlatego dobrze jest znać platformę inwestycyjną jak własną kieszeń, żeby nie tracić czasu na błądzenie po ustawieniach i szukanie odpowiednich konfiguracji.

 

Jakie są rodzaje kont demonstracyjnych w przypadku opcji binarnych?

W 2008 roku rynek opcji binarnych został zderegulowany, co w początkowym okresie oznaczało dla inwestorów brak dostępności kont demonstracyjnych. Na szczęście, te zaczęły się pojawiać z powrotem na rynku w roku 2010 i dzisiaj wciąż są dostępne dla ludzi zainteresowanych rozpoczęciem inwestowania w opcje binarne.

Jednak nie wszyscy brokerzy oferują takie same konta demonstracyjne. Są tacy, którzy oferują konta nielimitowane. Są tacy, którzy stawiają początkującym inwestorom szczególne wymagania.

 

Na potrzeby niniejszego artykułu przygotowałam krótką charakterystykę poszczególnych rodzajów kont demonstracyjnych do inwestowania w opcje binarne.

 

#1 Konto typu demo for live

To konto jest oferowane tylko i wyłącznie graczom, którzy inwestują już, korzystając z normalnych kont. Jak widzisz, nawet doświadczeni gracze mogą dużo skorzystać z kont demonstracyjnych. To na nich mogą testować zmiany w swoich strategiach inwestycyjnych albo wdrażać i oceniać zupełnie nowe podejścia do inwestowania w opcje binarne.

 

Dobry przykładem konta demo for live jest konto oferowane przez Banc de Binary, które jest dostępne dla klientów od 2011 roku. Jednak, żeby z móc z niego korzystać, należy zdeponować na swoim normalnym rachunku inwestycyjnym co najmniej pól tysiąca dolarów. W przypadku 24Option wymagany jest depozyt w wysokości 200 dolarów, żeby móc korzystać z konta demonstracyjnego. Innym brokerem, który ma tego rodzaju konto w swoim port folio jest Anyoption – w tym wypadku nie są stawiana żadne wymagania dot. wysokości depozytu na realnym koncie. Nie mniej jednak, jest ono oferowane – co jest wyraźnienie zaznaczane – dla stałych i regularnych klientów.

Z kont typu demo for live inwestorzy mogą korzystać tak długo, jak korzystają ze swoich normalnych kont inwestycyjnych. Jeżeli ktoś chce zamknąć swoje konto inwestycyjne, musi liczyć również tym, że dostęp do konta demonstracyjnego zostanie mu odebrany.

 

#2 Darmowe i nielimitowane konta demonstracyjne

Ten rodzaj kont demonstracyjnych wydaje się być najbardziej popularnych wśród początkujących inwestorów. Brokerem, który wychodzi tym oczekiwaniom naprzeciw, jest firma Betonmarkets (BOM). W tym przypadku nie uświadczymy tam wymagań dot. założenia realnego konta, utrzymywania na nim depozytu. Tego rodzaju konto demo może być używane przez inwestora bez ograniczeń czasowych.

Jeśli więc szukasz konta demonstracyjnego, na którym chciałbyś się nauczyć, jak działa rynek opcji binarnych i potestować różne strategie inwestycyjne, szukaj właśnie takich kont, jak to, które teraz opisałam.

 

#3 Darmowe, ale limitowane konta demona demonstracyjne

To te konto, za których obsługę i owszem nie trzeba płacić, jednak dostęp do nich jest ograniczony czasowo. To dobry wybór dla kogoś, kto chce w krótkim czasie zobaczyć, czy opcje binarne – jak to się mówi – są dla niego.

 

Jednym z brokerów, którzy mają tego rodzaju konta w swojej ofercie, jest Anyoption. To, co jest warte podkreślenia, to fakt, że to konto demo w Anyoption oferuje dokładnie takie same warunki do inwestowania, co normalne konto inwestycyjne. Przez 30 dni masz do dyspozycji 500 dolarów, które możesz w dowolnym sposób zainwestować na rynku opcji binarnych i zobaczyć, jaki będzie tego efekt.

 

Trzeba wiedzieć, kiedy przejść z konta demo na normalne konto inwestycyjne

Bardzo rzadko w kontekście inwestowania mówi się o emocjach. Z reguły wszyscy skupiają się na twardych informacjach, omawiają wskaźniki potrzebne do analizy i prognozowania, opisują konkretne strategie inwestowania czy pokazują dane historyczne dot. osiągniętych przez określoną grupę inwestorów zysków na opcjach binarnych. To wszystko jest ważne. Bardzo ważne.

 

Jednak to nie wystarczy, by z sukcesem inwestować na rynku opcji binarnych, a właściwie to na każdym rynku. Dlaczego?

Bo wbrew temu, co zakładają ekonomiści w swoich hipotezach, człowiek nie jest istotną działająca zawsze racjonalnie. Wręcz przeciwnie – racjonalnie działamy raczej rzadziej niż częściej. Z reguły intuicyjnie podążamy za swoimi emocjami, a dopiero po czasie próbujemy analizować i oceniać sytuację – jak to się często mówi – na chłodno.

W przypadku inwestowania opcja później okazuje się być często opcją za późno. Tutaj nie ma czasu na powtórne analizowanie sytuacji. Tutaj wszystko zmienia się bardzo dynamicznie i żeby coś osiągnąć, musisz dopasować rytm swojej pracy jako inwestora do tego, jak działa rynek.

Dlatego tak ważne jest, by nauczyć się nie tylko zarządzać strategią inwestycyjną czy oceniać ryzyko inwestycyjne, ale i nauczyć się trzymać nerwy na wodzy. A uwierz mi, emocje w przypadku inwestowania w opcje binarne na wysokich stawkach są naprawdę spore.

 

Konta demonstracyjne mogą zaprowadzić inwestora w ślepą uliczkę

O ile możesz dopracować swoją strategię inwestycyjną do perfekcji, grając na koncie demonstracyjnym, o tyle nie nauczysz się zarządzać własnymi emocjami, nie inwestując swojego rzeczywistego kapitału.

 

Dlatego konta demonstracyjne są idealny rozwiązaniem dla początkujących inwestorów, ale tylko do pewnego etapu ich rozwoju. W pewnym momencie trzeba podjąć męską decyzję i otworzyć normalne konto inwestycyjne i to w oparciu o nie sprawdzać, jak działa nasza strategia inwestycyjna, czy jesteśmy w stanie udźwignąć ten bagaż emocji, który towarzyszy inwestowaniu w opcje binarne.

Tego etapu nie da się przeskoczyć. Trzeba po prostu zmierzyć się z tymi targającymi nami emocjami. Sprawdzić, jak się zachowujemy w obliczu zmian na rynku i czy jesteśmy w stanie trzymać się strategii nawet w okresach największych zawirowań.

 

Dobra wiadomość jest taka, że wraz z upływem czasu niemal każdy inwestor uczy się patrzeć na swoje inwestycje z perspektywy, wyciszając swoje emocje.

Reasumując, konta demonstracyjne jak najbardziej tak, szczególnie jeśli wciąż nie wiesz, czy rynek opcji binarnych jest tym rynkiem, na którym chciałbyś długofalowo inwestować swoje oszczędności. Na tego rodzaju kontach możesz – a nawet powinieneś – testować różne strategie, zgłębiać możliwości danej platformy inwestycyjnej i obserwować, jak zachowuje się rynek.

 

Musisz jednak pamiętać o tym, że tak naprawdę ludźmi rządzą emocje, a nie zawsze podążanie za nimi kończy się dobrze, szczególnie jeśli mówi o jakimkolwiek inwestowaniu. Powiedzmy sobie szczerze: korzystanie z kont demonstracyjnych nie wiąże się z jakimiś specjalnymi emocjami, dopiero inwestowanie na realnym koncie sprawia, że czujemy ten specyficzny dreszczyk emocji. Dlatego w pewnym momencie będziesz musiał wyjść ze swojej strefy komfortu i zamienić konto demo na normalne konto. I chociaż będziesz miał już dobre podstawy teoretyczne, to tak naprawdę to, jakim będziesz inwestorem, okaże się dopiero w momencie, w którym będziesz musiał zmierzyć się z prawdziwym rynkiem. Doświadczenie uczy, że zarządzania emocjami też można się nauczyć, dlatego nie panikuj przy pierwszych stratach, po prostu staraj się z każdym dniem patrzeć na rynek coraz chłodniejszym okiem.

Dodaj odpowiedź