O czym powinien pamiętać początkujący inwestor opcji binarnych?

W dzisiejszych czasach zarabianie w sieci już nikogo nie dziwi. Coraz częściej można zauważyć, że osoby  posiadające stały dostęp do internetu korzystają z niekonwencjonalnych sposobów zarabiania dodatkowych pieniędzy. Możliwości jest wiele, jedną z nich może być gra na giełdzie, zakłady bukmacherskie, jak również prognozowanie za pomocą opcji binarnych. Jednak nie każdy ma możliwość zarabiania za pośrednictwem internetu, gdyż na początku musi spełnić jeden ważny warunek, jakim jest osiągnięcie odpowiedniego wieku. Kolejny istotną rzeczą jest, że aby móc zacząć jakiekolwiek inwestycje, na początek trzeba mieć o tym jakiekolwiek pojęcie. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że handel opcjami binarnymi nie jest trudny i rzeczywiście tak jest. Podstawą tego biznesu przede wszystkim jest umiejętność przewidywania przyszłych zmian jakie mogą nastąpić, a następnie obstawienie możliwych opcji w taki sposób, by mój otrzymać należną premię opcyjną. Zazwyczaj jest ona wypłacana przez brokera. Czym ona tak właściwie jest? Mówiąc w kilku słowach jest to po prostu cena danych opcji, umieszczona zawsze obok tego co chcemy kupić lub wystawić. Każdy początkujący gracz powinien wiedzieć, co to w ogóle jest handel binarny, zacznijmy więc od początku.

 

Czym są opcje binarne?

money-340498_640

Opcje binarne są stosunkowo nową możliwością handlu na rynkach finansowych. Jeszcze niedawno nikt nie wiedział czym w ogóle są owe opcje znane również pod nazwą „digital options”. Mówiąc w dwóch słowach jest to po prostu system inwestycji. Polega on na wykonywaniu inwestycji przez kupującego w której zainwestowane środki zostaną poświęcone na spekulacje. Żeby była jasność wyjaśnijmy jednak czym są owe spekulacje. To nic innego jak prognozy dotyczące wzrostu, jak również spadku instrumentu bazowego. Opcje to wszystkim znane instrumenty pochodne, znajdujące się od dłuższego czasu w obrocie giełdowym. Co oznacza nazwa „instrumenty pochodne”? Mianowicie, że na wartość opcji wpływają inne bazowe instrumenty. Nie jest to papier wartościowy, a jego wartość jest w pełni zależna od instrumentu bazowego. Za ich pomocą można zabezpieczyć się przed spadkiem, ale też wzrostem poziomu cen aktywów.

 

Dzieli się je na dwie grupy: instrumenty symetryczne i są to np. kontrakty terminowe oraz instrumenty niesymetryczne, którymi są właśnie opcje. Mając na uwadze, że są to instrumenty pochodne inaczej też się na nich zarabia w odróżnieniu od transakcji sprzedaży lub kupna udziałów czy akcji. Mówi się, że opcje posiadają niesymetryczny profil wypłaty. Na opcjach zarabia się zdecydowanie inaczej, aniżeli na papierach wartościowych. Główna różnica polega na tym, że w pierwszym przypadku nabywca musi zapłacić sprzedającemu premię opcyjną, bez względu na to jakie ceny ma instrument bazowy. Opcje binarne jest to instrument finansowy. Słowo binarne, znaczy podwójny. W tym przypadku znaczy to tyle, że używa się ich do zabezpieczenia się przed spadkami, jak i wzrostami cen. Lub przed obiema tymi rzeczami jednocześnie.

 

Czy inwestycja w opcje binarne jest opłacalna?

Handlować opcjami binarnymi może praktycznie każdy. Nie jest to rzecz trudna, a jej podstawowe zasady łatwo zapamiętać. Wystarczy odrobina chęci i samozaparcia a otworzy się przed nami wiele możliwości. Zanim jednak zaczniemy naszą przygodę z inwestowaniem warto wiedzieć, że opcje binarne to instrumenty finansowe sporego ryzyka. Jednak do odważnych świat należy. Czasami warto zaryzykować i postawić wszystko na jedną kartę, gdyż można zyskać zdecydowanie więcej, ale trzeba też być przygotowanym na ewentualną porażkę. W przeciwieństwie do klasycznych papierów wartościowych można otrzymać zwrot inwestycji sięgający nawet 80 procent! Czy to nie kuszące? Jest to zdecydowanie bardzo dobry wynik jeśli obok zestawimy bezpieczne lokaty, które wypracowują w skali roku maksymalnie 4 procent. Wszystko leży w twoich rękach, więc do dzieła!

 

Jak wygląda sama inwestycja?

W praktyce jest ona bardzo prosta. Handel może zakończyć się jak już zostało wspomniane jedynie wzrostem lub spadkiem. Wszystko zaczyna się od maklera giełdowego lub też brokera. To za pośrednictwem jednego z nich dochodzi do inwestowania. Warto jednak wspomnieć, że w praktyce atrakcyjniejszą ofertę dla gracza prezentują brokerzy. Gdy już inwestor zdecyduje w jakie aktywa chce zainwestować zleca ową inwestycję. Również musi zdecydować o kwocie danej inwestycji i kierunku ruchu opcji. Handel opcjami binarnymi jest wykonywany z udziałem internetowej platformy brokerskiej. Jej obsługa jest bardzo prosta i każdy zainteresowany jest w stanie bez problemu ją opanować. W zależności od preferencji dużym plusem jest możliwość sprawdzenia ile na danej inwestycji można zyskać. Kiedy następuje zarabianie? Gdy inwestor skutecznie przewidział zmiany. Dlatego bardzo ważna jest czujność oraz przydatna będzie również dobra intuicja. Niestety w tym przypadku nie można osiągnąć pośredniego zwrotu inwestycji co dla niektórych może być bardzo niekorzystne, więc wcześniej trzeba się zastanowić nad późniejszymi konsekwencjami. Trzeba się liczyć z tym, że zgodnie z zasadą „wszystko albo nic” albo otrzymujemy wszystko albo tracimy cały włożony przez nas kapitał i trzeba być tego w pełni świadomym.

 

W jaki sposób skutecznie inwestować?

Nie istnieje sprawdzony sposób na skuteczną inwestycję. Przede wszystkim opiera się ono na dużym zasobie informacji, a także doskonałej znajomości rynku. Dlatego nie ma możliwości, że zaczniesz już teraz i zarobisz krocie. Oczywiście może się tak zdarzyć ale może to być wyłącznie szczęście początkującego, a to co szybko zarobisz jeszcze szybciej możesz stracić. Ludzie, którzy na co dzień zajmują się inwestowaniem, choć posiadają bardzo dużą wiedzę z tej dziedziny, to i tak nadal ją uzupełniają. Nie mogą popaść w stagnację, a jeśli nie będą ciągle uzupełniać swojej wiedzy to z czasem mogą przestać mieć o czymś pojęcie. Zainteresowani codziennie słuchają wiadomości lub czytają różnego rodzaju nowinki na temat zmian, które są planowane w gospodarce i ekonomii. W ten sposób są ciągle na bieżąco z tematem.

 

Bardzo dużą wagę ma także wiedza o rynku, na którym dokonuje się inwestycji. Wszystkie instrumenty bazowe posiadają dosyć specyficzne fluktuacje. Można zauważyć, że na jednych nie dochodzi do dużych zmian, a na innych występują ciągłe skoki dlatego bez wiedzy na ten temat można wpaść w pułapkę. Lata praktyki i posiadanego doświadczenia sprawiają, że stary gracz będzie w stanie przewidzieć, kiedy kupienie, a kiedy sprzedanie opcji będzie dla niego najbardziej opłacalne i będzie według tego postępował. Co powinien zrobić początkujący inwestor na początku swojej przygody? Przede wszystkim zgłębić swą wiedzę w danej dziedzinie. Nie ma sensu zaczynania działalności bez znajomości tematu. Na początek można skorzystać z konta demo opcje binarne, które znajduje się na większości platform brokerskich. Za jego pomocą jest się w stanie otrzymać solidne podstawy. Warto także skorzystać z udostępnianych rachunków próbnych, z których można nauczyć się jak inwestować, bez użycia w tym przypadku realnych środków co nie nadwyręży naszej kieszeni i w razie porażki nic nie stracimy.

 

Szukając łatwego sposobu na zarobek trzeba mieć na uwadze, że opcje binarne do niego nie należą. Tak jak w każdej innej dziedzinie, tak również i w tym przypadku trzeba posiadać dużą wiedzę oraz umiejętności, aby móc cokolwiek osiągnąć. Prawdą jest, że na opcjach binarnych jest się w stanie uzyskać duży zwrot zainwestowanego kapitału, lecz nie następuje to w krótkim czasie na co na wstępie trzeba być przygotowanym. Warto więc uzbroić się w cierpliwość. Najszybciej i najłatwiej zarabia się doświadczonym graczom, którzy mają skuteczność bliską 60 procent, co pozwala na wypracowanie zadowalających zysków, ale żeby pozyskać takie doświadczenie trzeba już teraz rozpocząć swoją przygodę z inwestowaniem.

3 komentarze

  1. Cześć, bardzo podobają mi się artykuły na tej stronie. Interesują mnie opcje binarne, nie wiem jednak jeszcze na jakiego brokera się zdecydować. Myślałem o Opteck, bo wedle opnie jest on wypłacalny. Wcześniej czytałem o Forex, ale jednak zrezygnuję z niego, dlatego, że jest on dosyć trudny.

  2. Ja się zastanawiam jak wygląda sprawa podatków i jak rozliczać się z urzędem skarbowym. No i największy dylemat, to jakiego brokera wybrać? A w ogóle to skąd się biorą wypłacane pieniądze w opcjach binarnych? Czy to nie jest tak, że są to pieniądze ludzi którzy wskazali źle?

  3. Jakie konto demo najlepiej wybrać? Chciałbym przyjrzeć się symulacjom i przetestować jak te opcje binarne działają. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to gdzie najbezpieczniej jest inwestować prawdziwe pieniądze?

Dodaj odpowiedź