Prześwietlamy strategie inwestycyjne #4: Strategia 60-sekundowa

Sześćdziesięciu sekundowe opcje binarne są z pewnością niezwykłą szansą na zarobienie pieniędzy w bardzo krótkim czasie. Tak gwoli ścisłości, są to normalne opcje binarne, z tym że okres ich zapadalności jest maksymalnie krótki, bo wynosi dokładnie jedną minutę. Dlatego inwestor musi przewidzieć, jaka będzie wartość kursu danego aktywa minutę po zakupieniu przez niego danej opcji binarnej.

euro-870765_640

Tego rodzaju opcje binarne mogą przynieść spore zyski inwestorowi, jednak należy pamiętać o tym, że spekulacja w oparciu o tak krótki okres czasu jest sprawą bardzo delikatną. Wiele osób może uznać, że jest to czysty hazard, gra losowa – uda się albo nie uda. Jednak okazuje się, że istnieje strategia inwestowania w opcje binarne o tak krótkim okresie zapadalności i nazywa się ona – co wcale nie jest zaskoczeniem – strategią 60-sekundową.

 

W niniejszym artykule postaram się przybliżyć Ci, jak ta strategia jest zbudowana i w oparciu, o jaki wskaźnik powstawała, a także wymienić kilka głównych jest zalet oraz wad.

Oczywistym jest, że analiza decyzyjna w tej strategii inwestycyjnej musi trwać tak krótko, jak to tylko możliwe. Dlatego jest ona dużo prostsza od strategii stosowanych w przypadku inwestowaniu w oparciu o opcje o dłuższym terminie zapadalności. Strategia 60-sekundowa oparta jest na jednym wskaźniku, jakim jest – co jest dość oczywiste – trend na rynku.

Momentem na zakup opcji binarny jest więc moment, w który następuję zmiana tendencji. Dla przykładu, jeżeli kurs określonego aktywa nagle w sposób gwałtowny spada, to jest dla inwestora sygnał zakupu, czego konsekwencją będzie ponowny wzrost kursu, który to z kolei będzie następstwem automatycznych spekulacji określonych algorytmów rynkowych.

 

Tak mocna zmiana tendencji nie musi być, rzecz jasna, następstwem jakiego szczególnego wydarzenia w gospodarce. Należy pamiętać, że gdyby tak było, to dana tendencja może się utrzymywać przez dłuższy okres czasu.

Analiza trendu – a właściwie to wyłapanie momentów, w których ten zaczyna się gwałtownie zmieniać – jest elementem analizy technicznej. Jednak w przypadku opcji sześćdziesięciu sekundowych można zastosować również narzędzia analizy fundamentalnej. Tym narzędziem jest kalendarz ekonomiczny, w którym nadajemy priorytet kilku wskaźnikom.

 

Dla przykładu, wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że podawana w cyklu cotygodniowym informacja o ilości zapasów ropy w USA ma bezpośrednie przełożenie na kurs cenowych ropy naftowej. Z całą pewnością jest to informacja, która powinna mieć priorytet w Twoim kalendarzu ekonomicznym, jest to bowiem szansa na osiągniecie zysku na rynku opcji binarnych. Należy pamiętać, że wszystkie ważniejsze wskaźniki, która umieszczane są w kalendarzach ekonomicznych, są analizowane przez inwestorów z całego świata, dlatego tak duże wydarzenie ma niemal natychmiastowy wpływ na cenę ropy naftowej na rynku.

W odniesieniu do 60-sekundowych opcji binarnych dobrze jest skupiać swoją uwagę na wydarzeniach, które mogę być innych uczestników rynku niemałym zaskoczeniem. Niemal każde wydarzenie opisywane w kalendarzach makro- bądź mikroekonomicznych, jest równie często komentowane przez analityków, co ma swoje odzwierciedlenie w przedstawianej przez nich prognozie kursów danych aktywów.

Wydarzenia, których rezultat widocznych na rynku jest zaprzeczeniem lub wartością wyższą od prognoz analityków są z pewnością wydarzeniami, które powodują sporą niestabilność rynku, toteż są tymi, w którym prawdopodobieństwo pomyłki inwestora jest najmniejsze.

 

Niezależnie od tego, jaki wskaźnik w strategii 60-sekundowej wybierzesz, dobrze by było, gdybyś swoją uwagę skupił na niestabilnych aktywach i podejmował swoje decyzje w sposób błyskawicznych w odpowiednich momentach.

 

Jakie są wady i zalety strategii 60-sekundowej?

Do największych zalet inwestowania w oparciu o 60-sekundowe opcje binarne z pewnością należy zaliczyć możliwość otwarcia dużej liczby pozycji inwestycyjnych. Co ma bezpośrednie przełożenie na dużą liczbę pozycji zakończonych sukcesem, czego efektem są spore zyski dla inwestora.

Inwestor obserwujący mocny trend, otwiera kilka pozycji inwestycyjnych będących w nim w zgodzie – to bardzo często występująca sytuacja, która przynosi wielu traderom spore zyski. Należy także brać pod uwagę możliwość otwarcia kilku (-nastu, -dziesięciu) pozycji handlowych w trakcie minuty. Jeśli inwestujemy zgodnie z panującym na rynku trendem, możemy na takich decyzjach inwestycyjnych dużo skorzystać.

Krótki okres zapadalności tego rodzaju opcji binarnych z pewnością wymusza na inwestorach większą dynamikę handlu, co dla wielu osób jest też sporą zaletą inwestowania w oparciu o 60-sekundowe opcje binarne.

Jednak to, co jest największą zaletą strategii 60-sekundowej, jest równocześnie jej największą wadą. Inwestowanie w opcje o takim krótkim okresie zapadalności może wiązać się z dużymi zyskami, ale i może skutkować osiąganiem proporcjonalnie dużych strat przez inwestorów.

 

Niestety wielu początkujących traderów nie potrafi kontrolować swojej chęci szybkiego zysku, co sprawia, że otwierają oni tak dużo pozycji handlowych, że kończy się to dla nich przeciążeniem. Korzystanie z odpowiedniej strategii pozwalającej na optymalizację poziomu strat pozwala czerpać korzyści z inwestowania w 60-sekudnowe opcje binarne, minimalizuj przy tym potencjalne straty finansowe.

Reasumując, inwestowanie w oparciu o 60-sekundowe opcje binarne może dobrym sposobem na dywersyfikowanie kapitału. Ten rodzaj inwestowania jest doskonały dodatkiem do innych strategii inwestycyjnych. Wydaje się, że przy rozsądnym podejściu do strategii 60-sekundowej jej zalety znacząco przekraczają wady, dlatego jest to strategia, którą warto brać pod uwagę przy planowaniu swojego inwestowania.

 

4 komentarze

  1. Bardzo lubię inwestować w opcje 60-sekundowe. Takie inwestowanie nie różni się niczym od inwestowania innymi opcjami. Chodzi tu o to aby przewidzieć czy dany kurs dokona wzrostu czy spadku w określonym czasie. Ogromną zaletą 60-sekundowych inwestycji jest możliwość otwarcia dużej ilości transakcji w ciągu jednego dnia. Dzięki temu mam większą szansę zarobić pieniądze i osiągnąć większy zysk.

  2. Z moich obserwacji wynika, że opcje 60-sekundowe, które kiedyś były całkowitą nowością, nie są już niczym nowym. Ja odnalazłam się w tych opcjach i muszę stwierdzić, że odnoszę coraz większe sukcesy. To czy na opcjach 60-sekundowych będziemy zarabiać czy tracić zależy od tego jak dobraliśmy wskaźniki. Nie warto dawać ponieść się emocjom i chciwości. Przez nieprzemyślane zachowania można szybko zbankrutować.

  3. Zgadzam się. Emocje należy utrzymywać w ryzach i narzucić sobie limity. Nie można grać bezmyślnie i liczyć na szczęście. Pragnienie odegrania się może doprowadzić do zrujnowania kapitału.

  4. Stosuję strategie 60-sekundową i odnoszę dzięki niej sukcesy. Strategii nauczyłam się grając na koncie demo. Dzięki temu obyłam się ze wskaźnikiem i właściwie oceniałam jego potencjał.

Dodaj odpowiedź